Seriespel 2021

Publicerat är nu spelschema för seriespel 2021. För frågor kontakta oss på herrar@skgf.se.

Förklaring:

Ändrad   
Nytt lag  
Reservdag  

Nerladdningsbar version

Ladda hem serieindelning 2021 vers. 1.4 >>här<<! 

H22

H22 D1 D2N D2S D3N D3S
2021-04-22 Tomelilla Woodlands     Bokskogen
2021-04-29     Vellinge    
2021-05-06 Romeleåsen Ljungbyhed  PGA National Hässlegården Kävlinge
2021-05-20          
2021-05-27   Vasatorp Eslöv   Söderslätt
2021-06-03 Lund     Båstad   
2021-06-10       Söderåsen   
           
2021-08-12 Barsebäck Östra Göinge Ljunghusen Åkagården Bedinge 
2021-08-19   Kristianstad Bosjökloster     
2021-08-26 Skyrup     Landskrona  Flommen 
2021-09-02          
2021-09-09 Wittsjö Ängelholm Hinton Perstorp  
2021-09-16         Tegelberga

Versionshistorik:

  • 2020-12-16: D3N - Söderåsen flyttad från 9/9
  • 2021-01-21: D3S: Nytt lag Landskrona; Bosjökloster ändrad serie från D3S till D2S; D3N: Söderåsen flyttad från 9/9 till 6/10, Perstorp flyttad från 22/4 till 9/9
  • 2021-01-26 D2S: Velling flyttad från 22/4 till 29/4
  • 2021-02-03 D3S: Bedinge nytt lag med speldatum 12/8
  • 2021-02-22 D3N: Båstad nytt lag.
  • 2021-03-21 D3S: Flommen efteranmält lag med speldatum 26/8, D3S: Konsekvens av ovanstående. Landskrona flyttas till D3N med bibehållen speldatum, D2N: Konsekvens av ovanstående. Ljungbyhed flyttas från D3N till D2N med speldatum 6/5

Senast ändrad 2021-03-25

H40

H40 D1 D2N D2S D3N D3S
2021-04-22          
2021-04-29 Bokskogen Barsebäck 2 Malmö-Burlöv Bosjökloster Ljunghusen
2021-05-06          
2021-05-20 Barsebäck 1 Lydinge     Lund
2021-05-27       Ängelholm  
2021-06-03 Eslöv Perstorp Tomelilla Bjäre Trelleborg
2021-06-10   Söderåsen  Flommen    
           
2021-08-12     Örestad    
2021-08-19 PGA National Kristianstad   Wittsjö Abbekås
2021-08-26     Vellinge   Ystad
2021-09-02       Rya  
2021-09-09 Allerum   Hinton   Söderslätt
2021-09-16 Tegelberga Mölle   Skyrup  Öresund

Versionshistorik:

  • 2020-12-16 D2N: Söderåsen flyttad från 9/9
  • 2021-01-21 D3S: Öresund nytt lag

Senast ändrad 2021-01-21

H50

H50 D1 D2N D2S D3N D3O D3S D3V
2021-04-22              
2021-04-29 PGA National 1 Söderåsen 1   Söderåsen 2 Wittsjö Hinton 1 Kävlinge
2021-05-06     Örestad 1        
2021-05-20 Bokskogen 1 Ängelholm   Ljungbyhed Skyrup Ystad  
2021-05-27     Bokskogen 2       Lund
2021-06-03 Barsebäck 1 Rya   Torekov Östra Göinge    
2021-06-10     Landskrona 1       Romeleåsen
               
2021-08-12              
2021-08-19 Kristianstad Araslöv Malmö-Burlöv 1 S:t Arild Degeberga Tomelilla 1  
2021-08-26              
2021-09-02 Vasatorp Åkagården Söderslätt 1 Woodlands Eslöv Ljunghusen Barsebäck 2
2021-09-09 Båstad  Allerum   Mölle      
2021-09-16     Falsterbo   Bosjökloster Bedinge Söderslätt 2
               
               
H50 D4M D4S          
2021-04-22              
2021-04-29   Trelleborg          
2021-05-06 Örestad 2            
2021-05-20   Tegelberga          
2021-05-27 Österlen             
2021-06-03   Malmö-Burlöv 2          
2021-06-10 Landskrona 2            
               
2021-08-12 Perstorp  Abbekås          
2021-08-19   Hinton 2          
2021-08-26              
2021-09-02 Tomelilla 2 PGA National 2          
2021-09-09              
2021-09-16              

Versionshistorik:

  • 2020-12-16 D1: Båstad flyttad från 16/9. D3S: Abbekås utgår; D4M: Österlen flyttad från 22/4.
  • 2021-01-25 D4S: Abbeåkås nytt lag med speldatum 2021-08-12

Senast ändrad 2021-01-25

H60

H60 D1 D2N D2S D3M D3N D3SO D3SV  
2021-04-22 Flommen 1 Ängelholm 1 Lund 1 Skyrup   Österlen 1 Malmö-Burlöv 1  
2021-04-29         Bjäre 1      
2021-05-06   Båstad 1 Barsebäck 1     Ystad 1 Bokskogen 2  
2021-05-20 Rya 1     Kävlinge 2 Rya 2      
2021-05-27 PGA National 1 Araslöv 1 Ljunghusen 1 Araslöv 2 Åkagården   Hinton 2  
2021-06-03     Lund      Bokskogen 1    
2021-06-10                
2021-08-05                
2021-08-12 Vasatorp   Söderåsen 1 Wittsjö 1 Ljungbyhed Tegelberga 1 Trelleborg 1  
2021-08-19   Kristianstad   Hinton 1          
2021-08-26 Kävlinge 1 S:t Arild 1   Allerum 2 Allerum 1 PGA National 2 Bedinge  
2021-09-02 Falsterbo 1       Båstad 2      
2021-09-09     Landskrona 1 Eslöv   Örestad 1 Ljunghusen 2  
2021-09-16   Barsebäck 2            
                 
                 
H60 D4M D4NV1 D4NV2 D4O D4SO D4SV1 D4SV2 D4V
2021-04-22 Bosjökloster Torekov   Skepparslöv   Abbekås 2    
2021-04-29     Höganäs   Österlen 2   Hinton 4  
2021-05-06 Lund 2 Bjäre 2 Ängelholm 2 Degeberga 1 Tomelilla 2 Malmö-Burlöv 2   Öresund
2021-05-20                
2021-05-27   Äppelgården Lydinge Perstorp Abbekås 1 Hinton 3   Björkenäs
2021-06-03 Österlen 3           Falsterbo 2  
2021-06-10                
2021-08-05               S:t Ibb
2021-08-12   Sönnertorp Söderåsen 2 Wittsjö 2 Tegelberga 2 Söderslätt 1 Flommen 2  
2021-08-19 Sjöbo             Barsebäck 3
2021-08-26 Degeberga 2   Mölle Östra Göinge Ystad 2 Tomelilla 3 Söderslätt 2  
2021-09-02                
2021-09-09 Tomelilla 1 Båstad 3 Helsingborg Hässlegården Vellinge Örestad 2 Trelleborg 2 Landskrona 2
2021-09-16   S:t Arild 2            

Versionshistorik:

  • 2020-12-16 D1: Rya 1 flyttar från 6/5 och Falsterbo 1 flyttar från 9/9; D3N: Rya 1 flyttar från 6/5 och Båstad 2 flyttar från 9/9; D4SO: Österlen flyttar från 2274; D4SV2: Flasterbo 2 flyttar från 27/5
  • 2021-01-21 D2S: Ljunghusen 1 (Tidigare angett som Lunghusen 2); D3NV1: Båstad 3 nytt lag
  • 2021-02-05 D2S: Lund 1 flyttar från 22/4 till 3/6

Senast ändrad 2021-02-05

H70

H70 D1 D2N D2S D3N D3S1 D3S2 D3V
2021-04-22   Bosjökloster Bokskogen 1 Skyrup Österlen 2    
2021-04-29              
2021-05-06 Kävlinge Hässlegården Barsebäck 1 Ängelholm 1 Ystad Bedinge 1 Örestad 1
2021-05-20 Falsterbo             
2021-05-27     Ljunghusen 1 Araslöv 1   Malmö-Burlöv 2 Eslöv
2021-06-03 Torekov Rya 1     Abbekås 1  Österlen 1 Lund 1 
2021-06-10             Söderåsen 1 
               
2021-08-12 Vasatorp Perstorp Flommen 1 Skepparslöv Tegelberga 1 Flommen 2 S:t Ibb
2021-08-19 Kristianstad   Sjöbo        
2021-08-26   Degeberga   Östra Göinge Ljunghusen 2 Söderslätt 1 Allerum
2021-09-02 Båstad 1     Båstad 2      
2021-09-09   Mölle Vellinge 1   Malmö-Burlöv 1 Hinton 1  
2021-09-16              
               
               
H70 D4M D4NV D4S1 D4S2 D4V1 D4V2  
2021-04-22 Woodlands Ängelholm 2 Tomelilla   Öresund Höganäs  
2021-04-29       Vellinge 2       
2021-05-06 Lund 2 Bjäre Tegelberga 2 Bokskogen 2 Romeleåsen    
2021-05-20           Rya 2  
2021-05-27 Araslöv 2 Åkagården Hinton 3 Abbekås 2   Hinton 2  
2021-06-03         Lydinge    
2021-06-10              
               
2021-08-12 Ljungbyhed Äppelgården Trelleborg 2 Söderslätt 2 Barsebäck 2 Söderåsen 2  
2021-08-19 Degeberga 2            
2021-08-26   S:t Arild 1 Bedinge 2 Tomelilla 2 S:t Arild 2 PGA National  
2021-09-02              
2021-09-09 Björkenäs Sönnertorp Örestad 2 Trelleborg 1 Landskrona 2 Landskrona 1  
2021-09-16              

Versionshistorik:

  • 2020-12-16: D1/D3N: Båstad 1 och Båstad 2 flyttas från 9/9; D3S2: Österlen 1 flyttas från 22/4; D4VS: Rya 2 flyttas från 6/5
  • 2021-01-21: D1: Falsterbo flyttas från 27/5; D3V: Söderåsen 2 flyttas från 9/9
  • 2021-01-26 D4S2: Vellinge 2 Ny datum, flyttas från 22/4
  • 2021-02-05 D3V: Lund flyttas från 22/4
  • 2021-03-06 D3S1: Abbekås 1 Ny datum, flyttas från 27/5

Senast ändrad 2021-03-06

H75

H75 D1 D2N D2S D3M D3NV D3SO D3SV
2021-04-22 Torekov           Flommen 2
2021-04-29   Skepparslöv Barsebäck 1 Söderåsen 1 Bosjökloster 2 Bedinge  
2021-05-06 Båstad            
2021-05-20   Ängelholm Trelleborg 1 Kävlinge Lund 1 Bokskogen Ljunghusen 1
2021-05-27 Vasatorp   Österlen 1         
2021-06-03   Barsebäck 2   Bjäre 2 Araslöv 2   Vellinge 1
2021-06-10 Flommen 1         Romeleåsen  
               
2021-08-12       Örestad 2 Åkagården   Örestad 1
2021-08-19 Kristianstad S:t Arild Abbekås 1 Araslöv 1 Hässlegården 1 Tomelilla 1  
2021-08-26           Ystad  
2021-09-02   Rya 1 Malmö-Burlöv 1       Trelleborg 2
2021-09-09     Eslöv Allerum Bjäre 1    
2021-09-16 Bosjökloster 1 Mölle       Tegelberga Falsterbo
               
               
H75 D4M D4N D4O D4S      
2021-04-22       Abbekås 2      
2021-04-29   Söderåsen 2 Hinton 1        
2021-05-06 Österlen 2  Båstad 2          
2021-05-20     Ljungbyhed Malmö-Burlöv 2      
2021-05-27 Lund 2            
2021-06-03 Sjöbo Rya 2 Östra Göinge        
2021-06-10       Landskrona      
2021-08-05              
2021-08-12              
2021-08-19 Björkenäs Sönnertorp Wittsjö Hinton 2      
2021-08-26     Vellinge 2        
2021-09-02 Tomelilla 2 Woodlands   Ljunghusen 2      
2021-09-09 Hinton 3 Höganäs Hässlegården 2        
2021-09-16       Söderslätt      

Versionshistorik:

  • 2020-12-16: D2S/D4M: Österlen 1 och Österlen 2 flyttas från 3/6 resp. 29/4

Senast ändrad 2020-12-16

H80

H80 D1 D2N D2S D3M D3N D3S
2021-04-22            
2021-04-29 Kävlinge Bjäre Hinton 1 Österlen 2 Wittsjö Bokskogen
2021-05-06 Örestad 1          
2021-05-20     Ystad Björkenäs Skyrup Bedinge
2021-05-27   Ängelholm        
2021-06-03 Trelleborg     Lund Perstorp Abbekås
2021-06-10 Flommen Landskrona Österlen 1       
2021-08-05            
2021-08-12            
2021-08-19   Barsebäck Kristianstad Araslöv Torekov Hinton 2
2021-08-26       Bosjökloster  Äppelgården  
2021-09-02 Vasatorp Rya Eslöv     Söderslätt
2021-09-09 Båstad      Örestad 2    
2021-09-16   S:t Arild Malmö-Burlöv   Höganäs  

Versionshistorik:

  • 2020-12-16: D1: Båstad flyttad från 16/9; D2S: Österlen 1 flyttas från 3/6.
  • 2021-03-21 D3N: Torekov efteranmält lag med speldatum 19/8; D3N: Konsekvens av ovanstående. Araslöv flyttas till D3M med bibehållen speldatum; D3M: Konsekvens av ovanstående. Bosjökloster flyttas till 26/8.

Senast ändrad 2021-03-21