Seriespel 2022

Spelschema Herrar för 2022 uppdatering Nu är vi i princip klara för årets seriespel. Det är alltid klurig att få ihop serierna så att det blir optimalt för alla. I år har vi 368 lag totalt. Vi hoppas naturligtvis att ni har överseende med att vi flyttar efterhand som saker förändras. Detta innebär i sin tur att det kan ske förändringar i serieindelning i varje uppdatering. Nu börjar vi lägga in tävlingarna i GIT så att klubbarna har tillgång. Vi ser verkligen fram emot säsongen och vi gissar att ni gör detsamma!

Ladda ner hela seriespelet >>här<<!

  • Om du som spelare har frågor gällande seriespelet vänder du dig till klubbens kontaktman.
  • Som ansvarig på klubben/kontaktman hör du av dig till herrar@skgf.se om du har frågor eller har önskemål om eventuella ändringar.

H22

H22 D1 D2N D2S D3N D3S
2022-04-28   Ljungbyhed PGA National Elisefarm Flommen
2022-05-05          
2022-05-12 Lund Söderåsen Kävlinge Perstorp 1 Bokskogen
2022-05-19          
2022-06-02 Ljunghusen Åkagården Hinton-R Hässlegården  
2022-06-09          
2022-08-04          
2022-08-11 Wittsjö Östra Göinge     Perstorp 2
2022-08-18       Bjäre  
2022-08-25 Romeleåsen Ängelholm     Tegelberga
2022-09-01 Skyrup   Vasatorp Landskrona  
2022-09-08 Tomelilla Woodlands Eslöv   Söderslätt
2022-09-15          
  • 2021-11-16 D1: Vellinge avanmäler sitt lag
  • 2021-11-27 D3N: Elisefarm nytt lag
  • 2021-12-16 D3S: Bedinge avanmäler lag; D1: Ängelholm uppflyttade; D3N: Hässlegården nytt datum
  • 2022-02-12 D2N: Woodlands och Ängelholm byter plats
  • 2022-03-13 Bosjökloster utgår
  • 2022-04-22 D2N: Vasatorp flyttas till D2S; D1: Woodlands flyttas ner till D2N på egen begäran; D2S: Ljunghusen flyttar upp till D1

H40

H40 D1 D2N D2S D3N D3S
2022-04-28 Eslöv        
2022-05-05   Öresund Flommen Lund Ljunghusen
2022-05-12          
2022-05-19 Allerum Ängelholm Hinton Bjäre  
2022-06-02   Kristianstad      
2022-06-09 Bokskogen   Vellinge Wittsjö Sjöbo
2022-08-04   Lydinge      
2022-08-11 Tegelberga   Söderslätt    
2022-08-18 Tomelilla     Bosjökloster  
2022-08-25         Abbekås
2022-09-01   Söderåsen   Rya Trelleborg
2022-09-08     Örestad    
2022-09-15 PGA National Mölle Malmö-Burlöv Elisefarm Bedinge
  • 2021-11-26 D2S: Flommen avanmäler lag 
  • 2021-12-16 D3N: Elisefarm nytt lag; D2S: Söderslätt uppflyttade; D2N: Bosjökloster uppflyttade ; D3S: Bedinge nytt lag
  • 2022-01-08 D3N: Bosjökloster återförs; D2S/D2N: Flommen och Öresund byter serier; D3S: Ystad nytt lag
  • 2022-03-13: Ystad utgår

H50

 

H50 D1 D2N D2S D3N D3O D3S D3V
2022-04-28 Allerum            
2022-05-05     Bokskogen 2 Torekov     Kävlinge
2022-05-12   Rya Falsterbo        
2022-05-19 Bokskogen 1 Araslöv Hinton-R 1 Wittsjö Ljungbyhed Bedinge Lund
2022-06-02 Kristianstad            
2022-06-09   Söderåsen 1 Malmö-Burlöv 1 Söderåsen 2  Degeberga Tomelilla 1 Söderslätt 2
2022-08-04              
2022-08-11 Vasatorp Ängelholm          
2022-08-18 PGA National 1     Mölle Skyrup 1 Romeleåsen Eslöv
2022-08-25   Landskrona 1          
2022-09-01 Båstad   Söderslätt 1 Woodlands Östra Göinge Ljunghusen  
2022-09-08              
2022-09-15   Åkagården Örestad 1 S:t Arild Bosjökloster Abbekås Hinton-R 2
H50 D4M D4S
2022-04-28    
2022-05-05    
2022-05-12    
2022-05-19 Skyrup 2 PGA National 2
2022-06-02    
2022-06-09 Landskrona 2 Österlen
2022-08-04    
2022-08-11    
2022-08-18 Malmö-Burlöv 2 Trelleborg
2022-08-25    
2022-09-01 Perstorp Tegelberga
2022-09-08    
2022-09-15 Örestad 2 Tomelilla 2
  • 2021-11-17 D2S: Falsterbo ny datum    
  • 2021-11-26 D4S: Flommen nytt lag; D4S: Österlen flyttas från D4S -> D3O
  • 2021-12-16 D2N: Rya nytt datum; D4M: Skyrup 2 nytt lag
  • 2022-01-08 D4S: Österlen återförs    
  • 2022-04-05 D3S: Ystad utgår, Ljunghusen byter från D3V till D3S
  • 2022-04-26 D3O: Degebergas omgång flyttas

 

 
 

H60

H60 D1 D2N D2S D3M D3N D3SO D3SV
2022-04-28 Flommen Söderåsen 1 Araslöv 1 Kävlinge 2 Söderåsen 2   Malmö-Burlöv 1
2022-05-05           Österlen 1  
2022-05-12   Allerum Kristianstad   Araslöv 2 Båstad 2 PGA National 2 Ljunghusen 2
2022-05-19              
2022-06-02 Kävlinge 1 Örestad 1   Hinton-R 3 Åkagården Bokskogen 2 Söderslätt 1
2022-06-09 Vasatorp   Lund 1        
2022-08-04              
2022-08-11   Ängelholm 1     Bjäre Bedinge Bokskogen 1
2022-08-18     Hinton-R 1 Wittsjö 1      
2022-08-25     Eslöv Skyrup Ljungbyhed Ystad 1 Tegelberga 1
2022-09-01 PGA National 1 S:t Arild 1          
2022-09-08 Rya 1 Båstad 1 Ljunghusen 1   Rya 2 Trelleborg 1  
2022-09-15 Falsterbo 1     Bosjökloster     Hinton 2
               
H60 D4M D4NV1 D4NV2 D4SO1 D4SO2 D4SV D4V
2022-04-28 Hässlegården Höganäs Torekov 1 Tomelilla 3 Österlen 2   Lund 2
2022-05-05       Ystad 2   Söderslätt 2  
2022-05-12 Wittsjö 2 Båstad 3 S:t Arild 2   Tomelilla 2 Malmö-Burlöv 2 Landskrona 2
2022-05-19           Falsterbo 2  
2022-06-02 Östra Göinge Torekov 2 Ängelholm 2 Österlen 3 Abbekås 1   Örestad 2
2022-06-09              
2022-08-04              
2022-08-11 Skepparslöv Äppelgården Sönnertorp Abbekås 2 Degeberga 2 Trelleborg 2 S:t Ibb
2022-08-18             Hinton R 4
2022-08-25 Perstorp Mölle Lydinge   Sjöbo Tomelilla 1  
2022-09-01              
2022-09-08 Degeberga 1 Helsingborg  Landskrona 1 Vellinge     Öresund
2022-09-15              
  • 2021-11-10 D1: PGA National 1 nytt datum 
  • 2021-11-12 D4SO/D4V: Landskrona nya lag 
  • 2021-11-17 D1: Falsterbo 1 nytt datum; D4SV: Falsterbo 2 nytt datum 
  • 2021-11-24 D4SO1: Österlen 3 nytt datum 
  • 2021-11-26 D4SV: Flommen 2 utgår 
  • 2021-12-16 D4NV1: Torekov 2 nytt lag
  • 2022-02-12 D3SV: Tegelberga nytt datum
  • 2022-03-07 D4SO2: Tegelberga 2 tas bort
  • 2022-04-05 D4SO1: Landskrona byter till D4NV2

H70

H70 D1 D2N D2S D3N D3S1 D3S2 D3V
2022-04-28 Torekov   Flommen Araslöv 1 Malmö-Burlöv 1 Österlen 1 Söderåsen
2022-05-05   Hässlegården         Allerum
2022-05-12 Kristianstad Perstorp Bokskogen 1 Båstad 2 Österlen 2 Lund 1  
2022-05-19 Falsterbo            
2022-06-02 Kävlinge Degeberga 1 Söderslätt 1 Ängelholm 1 Hinton 1 Örestad 2  
2022-06-09              
2022-08-04             S:t Ibb
2022-08-11   Bosjökloster Sjöbo Östra Göinge Abbekås 1 Bedinge 1  
2022-08-18             Eslöv
2022-08-25   Mölle Ljunghusen 1 Skyrup Ystad Malmö-Burlöv 2  
2022-09-01 Vasatorp            S:t Arild 1
2022-09-08 Båstad 1 Rya 1 Vellinge Skepparslöv Ljunghusen 2    
2022-09-15           Tegelberga 1 Örestad 1
               
H70 D4M D4NV D4SO D4SV1 D4SV2 D4V  
2022-04-28 Ljungbyhed Sönnertorp Tomelilla 2 Bedinge 2 Lund 2    
2022-05-05           Öresund  
2022-05-12 Araslöv 2 Ängelholm 2 PGA National 2   Tomelilla 1 S:t Arild 2  
2022-05-19         Hinton 3    
2022-06-02   Åkagården Abbekås 2 Hinton 2   Björkenäs  
2022-06-09 Lydinge            
2022-08-04              
2022-08-11 Wittsjö Bjäre Bokskogen 2 Trelleborg 1   Höganäs  
2022-08-18              
2022-08-25 Woodlands Äppelgården Romeleåsen   Landskrona    
2022-09-01       PGA National 1      
2022-09-08   Båstad Degeberga 2 Söderslätt 2 Trelleborg 2 Rya 2  
2022-09-15              
  • 2021-11-10 D4SV1: PGA Natinal 1 nytt datum 
  • 2021-11-16 D4SV2: Tegelberga avanmäler lag; D4SV2: Vellinge avanmäler lag 
  • 2021-11-17 D1: Falsterbo nytt datum 
  • 2021-11-26 D3S2: Flommen 2 avanmäler lag; D4SV1: Tomelilla 1 flyttas 
  • 2021-12-16 D3N: S:t Arild 2 uppflyttade; D3SV2: Malmö Burlöv 2 uppflyttade; D3V: Skyrup uppflyttade
  • 2022-01-08 D3N: Nytt datum S:t Arild samt S:t Arild 1 och 2 byter plats; D3S2: Malmö-Burlöv 2 och Tegelberga 1 nytt datum
  • 2022-02-12 D3V: Örestad nytt datum; D3S2: Tegelberga nytt datum
  • 2022-03-07 D4NV: Båstad nytt lag, Allerum byter datum, D3V/D3N Skyrup och St Arild byter plats
  • 2022-03-13 D4M: Lydinge byter datum
  • 2022-04-05 D3V: St Arild byter datum
  • 2022-04-27 D2O: Hässlegården och Degeberga byter datum

H75

H75 D1 D2N D2S D3M D3N D3SO D3SV
2022-04-28     Eslöv        
2022-05-05   Skepparslöv Malmö-Burlöv 1 Araslöv 1 Allerum 1 Bokskogen Ljunghusen 2
2022-05-12 Kristianstad            
2022-05-19   Bjäre Österlen 1 Lund 1 Ljungbyhed Sjöbo Trelleborg 2
2022-06-02 Torekov            
2022-06-09 Vasatorp Ängelholm   Kävlinge Söderåsen Tomelilla 1 Vellinge
2022-08-04              
2022-08-11 Bosjökloster 1       Hässlegården 1    
2022-08-18 Flommen Mölle Trelleborg 1 Romeleåsen      
2022-08-25           Tegelberga  
2022-09-01 Båstad Rya 1 Ljunghusen 1   Sönnertorp Ystad Hinton 1
2022-09-08       Örestad 2     Falsterbo
2022-09-15   S:t Arild Abbekås 1 Bosjökloster 2 Åkagården Bedinge Örestad 1
H75 D4N D4SO D4SV D4V
2022-04-28       Ängelholm 2
2022-05-05   Söderslätt 2    
2022-05-12     Rya 2  
2022-05-19 Båstad 2 Bedinge Söderslätt 1 Hinton 3
2022-06-02 Östra Göinge Österlen 2    
2022-06-09 Wittsjö   Lund 2 Höganäs
2022-08-04        
2022-08-11 Perstorp      
2022-08-18   Tomelilla 2 PGA National Björkenäs
2022-08-25 Hässlegården 2 Abbekås 2    
2022-09-01 Woodlands   Landskrona 2 Landskrona 1
2022-09-08        
2022-09-15     Hinton 2 Malmö-Burlöv 2
  • 2021-11-16 D4SV: Vellinge avanmält lag; D4V: Rya ny serie 
  • 2021-11-26 D3SV: Flommen 2 avanmält lag 
  • 2021-12-16 D4SO: Bedinge nytt lag; D3N: Araslöv avanmäler lag ; D4V: Ängelholm nytt lag; D4SV: Rya nytt datum; D3SO: Sjöbo uppflyttade: D3V: Hinton 1 uppflyttade
  • 2022-02-12 D4SV: Hinton nytt datum

H80

H80 D1 D2N D2S D3M D3N D3SO D3SV
2022-04-28       Hässlegården      
2022-05-05 Kävlinge   Ystad Araslöv Sönnertorp Österlen 2 Lund
2022-05-12   Rya          
2022-05-19 Båstad Ängelholm   Wittsjö Höganäs Bokskogen Bedinge
2022-06-02 Örestad 1   Kristianstad      Abbekås   
2022-06-09   Landskrona Österlen 1   Äppelgården   Björkenäs
2022-08-04              
2022-08-11 Vasatorp            
2022-08-18   Bjäre Hinton 1 Skyrup Bosjökloster Hinton 2 Abbekås 2
2022-08-25           Sjöbo  
2022-09-01 Trelleborg S:t Arild Malmö-Burlöv Östra Göinge Perstorp   Söderslätt
2022-09-08 Flommen Örestad 2 Eslöv     Vellinge  
2022-09-15         Åkagården    
  • 2021-11-16 D3SO: Vellinge nytt lag 
  • 2021-12-16 D2N: Rya nytt datum
  • 2022-02-12 D1: Flommen nytt datum
  • 2022-03-08: Abbekåst nytt lag i D3SV. Hinton 2 till D3SO. Bosjökloster till D3N
  • 2022-04-05: D3SV: PGA Utgår