Seriespel 2022

Spelschema Herrar för 2022 vers. 1.6

Ladda ner hela seriespelet här!

  • Om du som spelare har frågor gällande seriespelet vänder du dig till klubbens kontaktman.
  • Som ansvarig på klubben/kontaktman hör du av dig till herrar@skgf.se om du har frågor eller har önskemål om eventuella ändringar.

H22

H22 D1 D2N D2S D3N D3S
2022-04-28 Skyrup Ljungbyhed PGA National Elisefarm Flommen
2022-05-05          
2022-05-12 Lund Söderåsen Kävlinge Perstorp 1 Bokskogen
2022-05-19          
2022-06-02 Ängelholm Åkagården Hinton Hässlegården  
2022-06-09          
2022-08-04          
2022-08-11 Wittsjö Östra Göinge Bosjökloster   Perstorp 2
2022-08-18       Bjäre  
2022-08-25 Romeleåsen Woodlands Ljunghusen   Tegelberga
2022-09-01   Vasatorp   Landskrona  
2022-09-08 Tomelilla   Eslöv   Söderslätt
2022-09-15          

Senast ändrad: 2021-12-16

  • 2021-11-16 D1: Vellinge avanmäler sitt lag
  • 2021-11-27 D3N: Elisefarm nytt lag
  • 2021-12-16 D3S: Bedinge avanmäler lag; D1: Ängelholm uppflyttade; D3N: Hässlegården nytt datum

H40

H40 D1 D2N D2S D3N D3S
2022-04-28 Eslöv        
2022-05-05   Öresund Flommen Lund Ljunghusen
2022-05-12          
2022-05-19 Allerum Ängelholm Hinton Bjäre Ystad
2022-06-02   Kristianstad      
2022-06-09 Bokskogen   Vellinge Wittsjö Sjöbo
2022-08-04          
2022-08-11 Tegelberga Lydinge Söderslätt    
2022-08-18 Tomelilla     Bosjökloster  
2022-08-25         Abbekås
2022-09-01   Söderåsen   Rya Trelleborg
2022-09-08     Örestad    
2022-09-15 PGA National Mölle Malmö-Burlöv Elisefarm Bedinge

Senast ändrad: 2022-01-08

  • 2021-11-26 D2S: Flommen avanmäler lag 
  • 2021-12-16 D3N: Elisefarm nytt lag; D2S: Söderslätt uppflyttade; D2N: Bosjökloster uppflyttade ; D3S: Bedinge nytt lag
  • 2022-01-08 D3N: Bosjökloster återförs; D2S/D2N: Flommen och Öresund byter serier; D3S: Ystad nytt lag

H50

H50 D1 D2N D2S D3N D3O D3S D3V
2022-04-28 Allerum            
2022-05-05     Bokskogen 2 Torekov Degeberga   Kävlinge
2022-05-12   Rya Falsterbo        
2022-05-19 Bokskogen 1 Araslöv Hinton 1 Wittsjö Ljungbyhed Bedinge Lund
2022-06-02 Kristianstad            
2022-06-09   Söderåsen 1 Malmö-Burlöv 1 Söderåsen 2   Tomelilla 1 Söderslätt 2
2022-08-04              
2022-08-11 Vasatorp Ängelholm          
2022-08-18 PGA National 1     Mölle Skyrup 1 Romeleåsen Eslöv
2022-08-25   Landskrona 1          
2022-09-01 Båstad   Söderslätt 1 Woodlands Östra Göinge Ystad Ljunghusen
2022-09-08              
2022-09-15   Åkagården Örestad 1 S:t Arild Bosjökloster Abbekås Hinton 2
               
               
H50 D4M D4S          
2022-04-28              
2022-05-05              
2022-05-12              
2022-05-19 Skyrup 2 PGA National 2          
2022-06-02              
2022-06-09 Landskrona 2 Österlen          
2022-08-04              
2022-08-11              
2022-08-18 Malmö-Burlöv 2 Trelleborg          
2022-08-25              
2022-09-01 Perstorp Tegelberga          
2022-09-08              
2022-09-15 Örestad 2 Tomelilla 2        

Senast ändrad: 2021-12-16

  • 2021-11-17 D2S: Falsterbo ny datum 
  • 2021-11-26 D4S: Flommen nytt lag; D4S: Österlen flyttas från D4S -> D3O 
  • 2021-12-16 D2N: Rya nytt datum; D4M: Skyrup 2 nytt lag
  • 2022-01-08 D4S: Österlen återförs

H60

H60 D1 D2N D2S D3M D3N D3SO D3SV
2022-04-28 Flommen Söderåsen 1 Araslöv 1 Kävlinge 2 Söderåsen 2   Malmö-Burlöv 1
2022-05-05           Österlen 1  
2022-05-12   Allerum Kristianstad Araslöv 2 Båstad 2 PGA National 2 Ljunghusen 2
2022-05-19              
2022-06-02 Kävlinge 1 Örestad 1   Hinton 3 Åkagården Bokskogen 2 Söderslätt 1
2022-06-09 Vasatorp   Lund 1        
2022-08-04              
2022-08-11   Ängelholm 1     Bjäre Bedinge Bokskogen 1
2022-08-18     Hinton 1 Wittsjö 1     Tegelberga 1
2022-08-25     Eslöv Skyrup Ljungbyhed Ystad 1  
2022-09-01 PGA National 1 S:t Arild 1          
2022-09-08 Rya 1 Båstad 1 Ljunghusen 1   Rya 2 Trelleborg 1  
2022-09-15 Falsterbo 1     Bosjökloster     Hinton 2
               
H60 D4M D4NV1 D4NV2 D4SO1 D4SO2 D4SV D4V
2022-04-28 Hässlegården Höganäs Torekov 1 Tomelilla 3 Österlen 2   Lund 2
2022-05-05       Ystad 2   Söderslätt 2  
2022-05-12 Wittsjö 2 Båstad 3 S:t Arild 2   Tomelilla 2 Malmö-Burlöv 2 Landskrona 2
2022-05-19           Falsterbo 2  
2022-06-02 Östra Göinge Torekov 2 Ängelholm 2 Österlen 3 Abbekås 1   Örestad 2
2022-06-09              
2022-08-04              
2022-08-11 Skepparslöv Äppelgården Sönnertorp Abbekås 2 Degeberga 2 Trelleborg 2 S:t Ibb
2022-08-18             Hinton 4
2022-08-25 Perstorp Mölle Lydinge Landskrona 1 Sjöbo Tomelilla 1  
2022-09-01              
2022-09-08 Degeberga 1 Helsingborg   Vellinge Tegelberga 2   Öresund
2022-09-15              

Senast ändrad: 2021-12-16

  • 2021-11-10 D1: PGA National 1 nytt datum 
  • 2021-11-12 D4SO/D4V: Landskrona nya lag 
  • 2021-11-17 D1: Falsterbo 1 nytt datum; D4SV: Falsterbo 2 nytt datum 
  • 2021-11-24 D4SO1: Österlen 3 nytt datum 
  • 2021-11-26 D4SV: Flommen 2 utgår 
  • 2021-12-16 D4NV1: Torekov 2 nytt lag

H70

H70 D1 D2N D2S D3N D3S1 D3S2 D3V
2022-04-28 Torekov   Flommen Araslöv 1 Malmö-Burlöv 1 Österlen 1 Söderåsen
2022-05-05   Degeberga 1          
2022-05-12 Kristianstad Perstorp Bokskogen 1 Båstad 2 Österlen 2 Lund 1 Allerum
2022-05-19 Falsterbo            
2022-06-02 Kävlinge Hässlegården Söderslätt 1 Ängelholm 1 Hinton 1 Örestad 2  
2022-06-09              
2022-08-04             S:t Ibb
2022-08-11   Bosjökloster Sjöbo Östra Göinge Abbekås 1 Bedinge 1  
2022-08-18             Eslöv
2022-08-25   Mölle Ljunghusen 1   Ystad Malmö-Burlöv 2 Skyrup
2022-09-01 Vasatorp            
2022-09-08 Båstad 1 Rya 1 Vellinge Skepparslöv Ljunghusen 2 Tegelberga 1 Örestad 1
2022-09-15       S:t Arild 1      
               
               
H70 D4M D4NV D4SO D4SV1 D4SV2 D4V  
2022-04-28 Ljungbyhed Sönnertorp Tomelilla 2 Bedinge 2 Lund 2    
2022-05-05           Öresund  
2022-05-12 Araslöv 2 Ängelholm 2 PGA National 2   Tomelilla 1 S:t Arild 2  
2022-05-19         Hinton 3    
2022-06-02 Lydinge Åkagården Abbekås 2 Hinton 2   Björkenäs  
2022-06-09              
2022-08-04              
2022-08-11 Wittsjö Bjäre Bokskogen 2 Trelleborg 1   Höganäs  
2022-08-18              
2022-08-25 Woodlands Äppelgården Romeleåsen   Landskrona    
2022-09-01       PGA National 1      
2022-09-08     Degeberga 2 Söderslätt 2 Trelleborg 2 Rya 2  
2022-09-15              

Senast ändrad: 2021-12-16

  • 2021-11-10 D4SV1: PGA Natinal 1 nytt datum 
  • 2021-11-16 D4SV2: Tegelberga avanmäler lag; D4SV2: Vellinge avanmäler lag 
  • 2021-11-17 D1: Falsterbo nytt datum 
  • 2021-11-26 D3S2: Flommen 2 avanmäler lag; D4SV1: Tomelilla 1 flyttas 
  • 2021-12-16 D3N: S:t Arild 2 uppflyttade; D3SV2: Malmö Burlöv 2 uppflyttade; D3V: Skyrup uppflyttade
  • 2022-01-08 D3N: Nytt datum S:t Arild samt S:t Arild 1 och 2 byter plats; D3S2: Malmö-Burlöv 2 och Tegelberga 1 nytt datum

H75

H75 D1 D2N D2S D3M D3N D3SO D3SV
2022-04-28     Eslöv        
2022-05-05   Skepparslöv Malmö-Burlöv 1 Araslöv 1 Allerum 1 Bokskogen Ljunghusen 2
2022-05-12 Kristianstad            
2022-05-19   Bjäre Österlen 1 Lund 1 Ljungbyhed Sjöbo Trelleborg 2
2022-06-02 Torekov            
2022-06-09 Vasatorp Ängelholm   Kävlinge Söderåsen Tomelilla 1 Vellinge
2022-08-04              
2022-08-11 Bosjökloster 1       Hässlegården 1    
2022-08-18 Flommen Mölle Trelleborg 1 Romeleåsen     Falsterbo
2022-08-25           Tegelberga  
2022-09-01 Båstad Rya 1 Ljunghusen 1   Sönnertorp Ystad Hinton 1
2022-09-08       Örestad 2      
2022-09-15   S:t Arild Abbekås 1 Bosjökloster 2 Åkagården Bedinge Örestad 1
               
               
H75 D4N D4SO D4SV D4V      
2022-04-28       Ängelholm 2      
2022-05-05   Söderslätt 2          
2022-05-12     Rya 2        
2022-05-19 Båstad 2 Bedinge Söderslätt 1 Hinton 3      
2022-06-02 Östra Göinge Österlen 2          
2022-06-09 Wittsjö   Lund 2 Höganäs      
2022-08-04              
2022-08-11 Perstorp            
2022-08-18   Tomelilla 2 PGA National Björkenäs      
2022-08-25 Hässlegården 2 Abbekås 2          
2022-09-01 Woodlands   Landskrona 2 Landskrona 1      
2022-09-08              
2022-09-15   Hinton 2   Malmö-Burlöv 2    

Senast ändrad: 2021-12-16

  • 2021-11-16 D4SV: Vellinge avanmält lag; D4V: Rya ny serie 
  • 2021-11-26 D3SV: Flommen 2 avanmält lag 
  • 2021-12-16 D4SO: Bedinge nytt lag; D3N: Araslöv avanmäler lag ; D4V: Ängelholm nytt lag; D4SV: Rya nytt datum; D3SO: Sjöbo uppflyttade: D3V: Hinton 1 uppflyttade

H80

H80 D1 D2N D2S D3M D3N D3SO D3SV
2022-04-28       Hässlegården      
2022-05-05 Kävlinge   Ystad Araslöv Sönnertorp Österlen 2 Lund
2022-05-12   Rya          
2022-05-19 Båstad Ängelholm   Wittsjö Höganäs Bokskogen Bedinge
2022-06-02 Örestad 1   Kristianstad     Abbekås  
2022-06-09   Landskrona Österlen 1   Äppelgården   Björkenäs
2022-08-04              
2022-08-11 Vasatorp            
2022-08-18 Flommen Bjäre Hinton 1 Skyrup   Bosjökloster Hinton 2
2022-08-25           Sjöbo  
2022-09-01 Trelleborg S:t Arild Malmö-Burlöv Östra Göinge Perstorp   Söderslätt
2022-09-08   Örestad 2 Eslöv     Vellinge  
2022-09-15         Åkagården   PGA National

Senast ändrad: 2021-12-16

  • 2021-11-16 D3SO: Vellinge nytt lag 
  • 2021-12-16 D2N: Rya nytt datum